Biedroneczki

biedronka

Wszystkich Biedroneczek jest 17- dzieci 5, 6 letnie. Pracuje z nami pani Donata Krzyżostaniak. Tworzymy zgraną grupę i jesteśmy ze sobą bardzo zżyci. U nas panuje miła i serdeczna atmosfera.  Wspólnie bawimy się, ale także uczymy, nabywamy nowe umiejętności, poznajemy różnych ludzi i ciekawe miejsca.  Dobrze i bezpiecznie czujemy się w sali, która jest kolorowa i pełna zabawek.  Nikt z nas nie nudzi się, ponieważ codziennie dzieje się coś nowego. Uwielbiamy zajęcia plastyczne! Nasza Pani proponuje nam różnorodne techniki, którymi tworzymy nasze dziecięce dzieła – sprawia nam to wiele radości! Wspólnie wzbogacamy nasz kącik przyrody,  ponieważ o przyrodzie chcemy dowiedzieć się jak najwięcej i chcemy stać się dobrymi ekologami! Często wychodzimy też na spacery i lubimy bawić się na placu przedszkolnym. Po wyczerpujących nasz umysł i ciało zajęciach chętnie odpoczywamy i słuchamy bajeczek czytanych przez Panią. Przedszkole jest naszym drugim domem, o który staramy się wspólnie dbać!

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

GRUPA IV

13.00 – 14.00

Schodzenie się dzieci. Zabawy w kącikach  zainteresowań, wykonywanie indywidualnych zadań , czynności porządkowo – gospodarcze, pomoc w przygotowywaniu do zajęć. Wspieranie dziecka przez różnorodne zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela. Praca indywidualna z dziećmi, w tym praca wyrównawcza lub praca z dzieckiem zdolnym. Ćwiczenia poranne. Zabiegi higieniczne. Przygotowanie do obiadu.

14.00 – 14.30

Obiad, zabiegi higieniczne.

14.30 – 15.00

Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową, zajęcia i zabawy edukacyjne.

15.00 – 16.00

Zabawy, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, zabawy organizowane i swobodne na placu przedszkolnym, spacery i wycieczki, czynności opiekuńcze i samoobsługowe.

16.00 – 16.30

Podwieczorek, zabiegi higieniczne.

16.30 – 17.00

Zajęcia edukacyjne w oparciu o podstawę programową.

17.00 – 18.00

Zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy tematyczne, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych. Słuchanie bajek i opowiadań, zajęcia z wykorzystaniem komputera. Rozchodzenie się dzieci.

PRZEWIDYWANE OSIĄGNIĘCIA DZIECI

2014

Maj

Marzec

Luty

Styczeń

2013

Grudzien

Listopad

Październik