PRZEDSTAWIENIE „Akademia Fotografii Pana Kleksa”

Dnia 19 lutego 2014 roku, w naszym przedszkolu, gościliśmy aktorów z Agencji Artystycznej „Creative” ze Starego Sącza, którzy wcielili się w rolę Pana Kleksa – profesora fotografii i Adasia Niezgódki – jego ucznia. Aktorzy w zabawny i ciekawy sposób zapoznali małych widzów z historią aparatu fotograficznego i fotografii.
Przedszkolaki poznały budowę i zasady działania różnych aparatów fotograficznych, od tych najstarszych, nawet sprzed 200 lat, po czasy współczesne.
Dzieci z zapartym tchem wysłuchały również historii księcia Mateusza zaczarowanego w szpaka.
Spektakl był także okazją do wspólnej zabawy przy znanych dzieciom i lubianych piosenkach tj.: „Kaczka Dziwaczka”, „Na wyspach Bergamutach”.
Spektakl dostarczył dzieciom wiele radości, pozytywnych wrażeń i być może zaszczepił w nich pasję fotografowania.

Opracowała: Emilia Wertka