WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

DSC00261

Dnia 06.06.2014r. sześćdziesięcioro „starszaków” z naszego przedszkola pojechało na wycieczkę do Leźnicy Wielkiej k/Łęczycy. Dzieci zwiedzały Jednostkę Kawalerii Powietrznej i Dywizjon Lotniczy. Mogły bezpośrednio zapoznać się z życiem i pracą żołnierzy oraz obejrzeć sprzęt wojskowy. Były również na lotnisku wojskowym, gdzie mogły z bliska oglądać samoloty. Poznały wyposażenie pogotowia lotniczego. Na koniec zjadły obiad w kantynie wojskowej. W drodze powrotnej zwiedzały zamek Boruty w Łęczycy. Poznały legendę związaną z tym zamkiem. Następnie miały piknik na placu zamkowym. Pod wieczór bardzo zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

                                                                                              Opracowanie: Bożena Zielińska