CAŁA ŚWIATA URODA – TO PRZYRODA

DSC09992

Pod takim właśnie hasłem przewodnim dzieci z Samorządowego Przedszkola w Babiaku obchodziły tegoroczny Dzień Ziemi. Do sali GOK i BP przybyli zaproszeni goście, między innymi pracownicy z Urzędu Gminy w Babiaku, Ośrodka Rozwoju Rolnictwa w Babiaku, dzieci ze szkoły podstawowej oraz liczni rodzice. Główne punkty uroczystości to: prezentacja mocy czterech żywiołów, złożenie przyrzeczeń naszej Ziemi, występy dzieci w montażu słowno-muzycznym zawierającym treści ekologiczne i zdrowotne. Najbardziej jednak wszyscy oczekiwali na pokaz ekologicznej mody, w którym udział wzięły wszystkie dzieci. Zaprezentowane przez dzieci stroje, wykonane przez rodziców, były niezwykle pomysłowe i niepowtarzalne, za co rodzicom bardzo gorąco dziękujemy. Przesłaniem tej imprezy i wielu do niej podobnych organizowanych kilkakrotnie w ciągu roku jest kształtowanie właściwych postaw wobec otaczającej nas przyrody, uświadamianie dzieciom, że wszyscy jesteśmy jej częścią i musimy ją chronić, troszczyć się o nią.

Uroczystość przygotowały panie: Ewa Jeziurska i Donata Krzyżostaniak.