DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DSC09252

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, jest to oczywiście święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
W naszym przedszkolu dzień ten na stałe wpisał się do kalendarza imprez przedszkolnych.
W dniach 21-24 stycznia każda grupa przedstawiła piękny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki okolicznościowe związane tematycznie z tymże świętem.Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków.
Dzieci, poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Nie mogło zabraknąć również wspólnych tańców zarówno przy piosenkach z lat młodości naszych gości, jak i tych dobrze znanych i śpiewanych przez nasze maluchy.
Na koniec wspólnego spotkania dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami i zaprosiły na słodki poczęstunek.
Dni spędzone z ukochanymi, bliskimi sercu osobami przyniosły obopólne korzyści. Wspaniała, serdeczna atmosfera, która towarzyszyła spotkaniom była okazją do umocnienia więzi rodzinnych, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się oraz zbudowania pomostu między pokoleniami. Ponadto dzieci mogły poczuć się prawdziwymi gospodarzami uroczystości, a my zgodnie stwierdzamy, że Babcie i Dzidkowie są najmilszymi odbiorcami „sztuki” dziecięcej. Dlatego dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz samych pięknych chwil w życiu. Dziękujemy serdecznie gościom za liczne przybycie, rodzicom za pomoc oraz dzieciom za cudowne chwile.

Pracownicy Samorządowego Przedszkola w Babiaku