TEATRZYK „SKRZYDLATE MARZENIA, CZYLI O ŻABIE, KTÓRA CHCIAŁA FRUWAĆ”

DSC09746

W dniu 28.04.2014r. do naszego przedszkola przyjechali aktorzy Teatru Lalki i aktora PSIKUS z Łodzi, którzy wystąpili w przedstawieniu pt. „Skrzydlate marzenia, czyli o żabie, która chciała fruwać”.
Przedstawienie o przygodach Żaby, to połączenie żywego planu z planem lalkowym, a łatwo wpadająca w ucho muzyka i prosta, pomysłowa scenografia sprawiły, że mali widzowie z zapartym tchem oglądali losy głównej bohaterki.
A wszystko zaczęło się tak … Żaba, marzycielka, pragnęła wzbić się pod niebo i zazdrościła takich umiejętności wszystkim latającym stworzeniom. Lekceważyła rozsądne rady innych zwierząt. Przeszkadzała im w pracy, w odpoczynku i zanudzała swoimi pragnieniami. Chciała za wszelką cenę wymusić receptę na latanie. Bohaterka przedstawienia wreszcie spotkała na swej drodze Bociana, który przedstawił się jako wspaniały i doświadczony profesor latania i obiecywał, że pomoże jej wzbić się w powietrze. Nikt nie podejrzewał, że Bocian ma niecne zamiary w stosunku do Żaby. Tylko dzięki pomocy sióstr, kuzynek i przyjaciół, Żabce udało się uniknąć bocianiego dzioba.
W finale Żaba i mali widzowie wysłuchali sentencji, że: „Żaba zawsze będzie żabą, a Bocian bocianem” oraz pouczającego morału: „Myśl o wielkich czynach, próbuj! Może się udadzą. Ale zawsze tych posłuchaj, którzy dobrze radzą”.

Opracowała: Emilia Wertka