WYCIECZKA DO SZKÓŁKI ZESPOLONEJ KIEJSZE

DSC09809

W dniu 30.04.2014 r. w Szkółce Zespolonej Kiejsze, na terenie gminy Babiak zorganizowano Powiatowe Obchody Dnia Ziemi i Lasu, które przebiegały pod hasłem „ZMIENIAJ NAWYKI, NIE KLIMAT”.
Zespolona Szkółka Kiejsze jest wymarzonym miejscem do propagowania wiedzy o ochronie środowiska, poszerzania wiedzy przyrodniczo-leśnej w bezpośrednim kontakcie z naturą.
W naszym przedszkolu nie brakuje Eko strażników, którzy żyją w zgodzie z przyrodą. Dlatego też dzieci z grupy „Biedroneczki”, w tym zuchy, wzięły udział w uroczystych obchodach Dnia Ziemi i Lasu.
Leśna izba edukacyjna, wraz ze ścieżką przyrodniczo-leśną „Leśny Parów” oraz szkółka leśna, gdzie leśnicy produkują sadzonki różnych gatunków drzew i krzewów leśnych na potrzeby odnawiania lasu i zalesień wzbudziły duże zainteresowanie przedszkolaków. Pomoce dydaktyczne znajdujące się w izbie edukacyjnej stały się bodźcem do zadawania wielu pytań nurtujących naszych małych Eko strażników. W budynku znajdują się bowiem tablice przedstawiające poszczególne gatunki drzew leśnych i ich szkodniki, gabloty entomologiczne, wypchane zwierzęta, książki przyrodnicze, zegar obrazujący pory śpiewu ptaków leśnych, zabytkowe przybory biurowe używane dawniej w kancelarii leśnika oraz tablice magnetyczne o tematyce leśnej.
Piękna, słoneczna pogoda stworzyła wyśmienite warunki nie tylko do edukacji, ale również do wypoczynku i zabawy. Na zakończenie naszej wyprawy nie mogło zabraknąć ogniska z pieczeniem kiełbasek i strażackiej grochówki.

Opracowanie: Emilia Wertka